Kui me alustasime tööd selle teemaga, siis me avastasime, et depressioonist on rääkinud nii arstid, ravimimüüjad, ajakirjanikud, kuid mitte need, kes selle haiguse käes on pidanud vaevlema. Ja me otsustasime rajada selle filmi konkreetsetele haiguslugudele. Selleks alustasime sel aastal erinevate haiguslugude kogumist.

Seda ideed toetasid ka mitu avalikkuses kujunenud müüti nagu oleks depressioon nõrkade inimeste haigus või kogunisti hullumeelsuse erivorm. Vaimsest tervisest rääkimine on olnud kogu aeg tabuks - eriti praegusel ajal, kus inimene võib muutuda ühiskonnas konkurentsivõimetuks.

Teiseks suureks müüdiks on kujunenud antidepressandid. Maailmas on nn. elustiiliravimitel kõige suurem läbimüük ja nende toodete reklaamimisele kulutatakse väga suuri summasid. Antidepressandid ongi enimmüüdud elustiiliravim. Nende tablettidega kaasneb väga mitmeid arvamusi: nad põhjustavad sõltuvust, on legaalsed mõnuained, nendega on kerge sooritada enesetappu. Ka võib ravikuuri katkestamine lõppeda väga ootamatute tagajärgedega. Internetis võib leida nimekirju antidepressantide ja moodsa psühhiaatria ohvritest. Lähemat saab informatsiooni viitade alt või faktide leheküljelt.

Filmi eesmärgiks on rääkida läbi inimeste lugude sellest haigusest ja kummutada - või siis luua uusi müüte.

Kes soovivad seoses filmiga kontakti võtta, palun mailige: film@inruum.ee

Film valmib 2004. aasta algul.

Tootja: In Ruum

Meeskond:

Produtsent: Meelis Muhu

Rezhissöör: Märt Sildvee

Operaator: Arvo Vilu

 

 

Parema elu nimel ©In-Ruum 2003

 

 

PAREMA ELU NIMEL>FILMIST

 

Avaleht

Filmist

Fakte

Kontakt

Foorum

 
 

kollaazh M.Salujärv(2003)

 

 
 

 

Inimene.ee

Kliinik.ee

Arst.ee

Meditsiini uudised

MentalHealth.com

Prozac Truth

AD ja alternatiivid

Scorpitos(soome k.)