"Depressioon," ütles arst mehele. "Selle võib esile
kutsuda mõni väga banaalne asjaolu. Näiteks ühe keemilise
elemendi, serotoniini puudumine organismis"

Paulo Coelho,
"Veronika otsustab surra"

PAREMA ELU NIMEL>AVALEHT

 

Avaleht

Filmist

Fakte

Kontakt

Foorum

 
 

Tere tulemast dokumentaalfilmi "Parema elu nimel" koduleheküljele! See film räägib elust medikamentide mõju all - täpsemalt antidepressantidest ja depressioonist.

Teleseriaalis "Soprano" käib peategelane psühholoogi juures ja neelab Prozacit. Prozac on maailma enimmüüdud antidepressant. Ja ilmselt ka medikament, mille toime üle on enim vaieldud ning mida on ordineeritud 28. miljonile patsiendile enam kui 100 riigis.

Ally MacBealile soovitatakse Zolofti, mis teeb meele rõõmsaks ja peletab masenduse. See seab ta ette tõsise probleemi: kas tablettidega või ilma?

Nendes näidetes esitletakse antidepressante, kui elustiiliravimeid, mis viivad välja kriisidest, taastavad töövõime, annavad tagasi energia, täisväärtusliku elu.

Kuid tegelikult tähendab depressioon unehäireid ja pidevat väsimuse tunnet, apaatiat, raskemeelsust, kehalisi vaevu, korduvaid mõtteid surmast ja enesetapust.

Depressiooni põhjused võivad olla nii sotsiaalsed, psühholoogilised kui bioloogilised. Kuid enamasti tekib depressioon nende tegurite koosmõjul.

Vaimse tervise pilootuuring näitas, et 70% eesti elanikest põeb kord aastas stressi või tugevat pinget. See näitab selgelt, et haigused, mis on seotud psüühiliste häiretega on aladiagnoositud ning antidepressantide tarbimine ilmselt suureneb lähitulevikus tunduvalt.

Filmi eesmärgiks on rääkida läbi haiguslugude avameelselt depressioonist, uurida selle haiguse ja raviga kaasnevaid müüte.

Kes soovivad seoses filmiga kontakti võtta, palun mailige: film@inruum.ee

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Parema elu nimel ©In-Ruum 2003

 

 

 

 
 

 

Inimene.ee

Kliinik.ee

Arst.ee

Meditsiini uudised

MentalHealth.com

Prozac Truth

AD ja alternatiivid

Scorpitos(soome k.)